Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır
24 Mart

Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İş görüşmesi için veya sizi ziyaret etmek için gelen misafirlerinizi ağırladığınız mekân makam odanız ise, misafirlerinize olabildiğince konfor sağlamak ve odanızda geçirecekleri zaman dilimi içerisinde, sıkılmamalarını sağlamak adına makam odanızı tasarlarken dikkat etmeniz gereken püf noktaları vardır. Zirve Ofis Design olarak, Bursa ili özelinde Yıldırım ilçesinde müşterilerimiz için tasarladığımız makam odalarından olumlu geri dönüşler bizler için birer referans niteliğinde olmaktadır. Makam odası dekorasyonu hayal etmekle başlar diyebiliriz. Ancak hayallerinizdeki makam odası en doğru şekilde dekor edilmiş makam odası olmayabilir. Bir Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır ve nasıl tasarlanmalıdır, püf noktaları nelerdir onları inceleyelim.

Çeşitli Koltuk, Masa ve Sehpa Seçenekleri Sunun

Makam odası dekorasyonunu düşünürken, çeşitli koltuk, masa ve sehpa seçenekleri için plan yapılmalıdır. Ergonomik sandalyeler, sehpalar, kanepeler, yüksekliği ayarlanabilir masalar ve toplantı masalarını çalışma alanınıza dahil etmek konfor seçeneği sunacaktır. Ergonomik sandalye ve koltuklar çok önemli bir husus gibi görünmeyebilir ancak tam aksine tıp uzmanları, her gün uzun süre oturmanın olumsuz sağlık etkilerini tespit etmeleri konuyu önemli hale getiriyor. Misafirlerinize çeşitli farklı pozisyonlarda oturma seçeneği verirseniz, daha konforlu zaman geçirirler.

Kablo Dağınıklığını Gizleyin

Modern makam odalarında birçok teknolojik alet bulunabilir. Bunlar tabletler, yazıcılar, fotokopi makineleri, dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve telefonları besleyen ve şarj eden kablolar, olabilir. Tüm bu cihazların güç kabloları çirkin bir görüntü oluşturabilir. Mümkün olduğunca kablosu çalışan cihazları kullanmak mükemmel bir çözüm olacaktır. Ancak bu mümkün değilse duvardaki, zemindeki veya mobilyaların arkalarındaki kabloları gizlemek doğru olacaktır.

Doğal Işığı Tercih Edin

Sıra sıra beyaz floresan lambaların olduğu makam odaları artık çekici olmaktan çok uzaktır. İnsan bünyesinin doğal ışığa daha iyi tepki verdiği bilinen bir gerçektir. Bu doğal ışık, misafirlerinizin ruh hallerine iyi gelecek ve daha uzun süre keyifli zaman geçirmelerini sağlayacaktır. Makam odanız çok fazla gün ışığı almaya müsait değilse, daha yumuşak dalga boyları yayan ışıklar kullanabilirsiniz. Yeni teknolojiler, makam odası dekorasyonunda teknolojik aydınlatma sistemleri sayesinde sabahları yeşiller ve mavilerden öğleden sonra sarılara ve kırmızılara otomatik olarak geçiş yapmasını sağlıyor. Bu, gün içerisinde doğadaki ışık değişimlerinin ofisiniz içerisine aktarılması olarak da bilinir.

Gereksiz Duvarları Yıkarak Daha Fazla Açık Alan Oluşturun

Makam Odası Dekorasyonunda, mümkün olduğunca yerden tavana kadar sağlam duvarlardan ve hatta yarım duvarlı bölmelerden uzak durmak doğru olacaktır. Bunun yerine ihtiyaç duyduğunuz yerlerde cam bölmeleri tercih edebilir veya hiç bölme kullanmayabilirsiniz. Açık konsept makam odanıza ferahlık katacaktır. Makam odanızda daha özel bir alan ayırmanız gerekiyorsa, buzlu cam veya başka bir opak malzeme düşünülebilir. Bu gibi seçenekler bol miktarda doğal ortam ışığına izin verirken, yine de ihtiyacınız olan mahremiyeti sağlayacaktır.

Makam Odanızı Çeşitli Materyal ve İlgi Çekici Aksesuarlarla Süsleyin

Materyal ve ilgi çekici aksesuarlar, misafirleriniz zerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Çok az insan sadece koltuk, sehpa ve masanın olduğu bir ortamda zaman geçirmek ister. Bu nedenle ofis tasarımcıları, makam odalarında göze hitap eden ve bir bakışta insanda hayranlık etkisi uyandıran aksesuarlara yöneliyor. Seçeceğiniz aksesuarlar iş alanına yönelik olursa duruşunuzu daha iyi ifade eden bir ortam sağlayabilirsiniz. Örneğin hukuk adalet alanında bir iş yapıyorsanız. Adaletin ve hukukun üstünlüğünü sembolize eden aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Yukarıda ifade edilen püf noktalarını sağlamanız ağırlığı olan ve aynı zamanda konfor sağlayan bir makam odası dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır. Yazımızda Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Zirve Ofis Design olarak müşterilerimize yalnızca mobilya temin etmekle kalmayıp hayallerindeki etkili makam odası tasarımını hayata geçirmek için yenilikçi fikirler sunuyoruz. Bursa ve Yıldırım’da tasarladığımız ve olumlu geri dönüşler aldığımız onlarca makam odası olması bizleri gururlandırmaktadır.

Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İş görüşmesi için veya sizi ziyaret etmek için gelen misafirlerinizi ağırladığınız mekân makam odanız ise, misafirlerinize olabildiğince konfor sağlamak ve odanızda geçirecekleri zaman dilimi içerisinde, sıkılmamalarını sağla

Bursa Yıldırım Ofis Koltuğu Fiyatları

24/03/2022

Bursa Yıldırım En İyi Büro Mobilyaları Fiyatları

22/03/2022